Вчені назвали три ключові фактори, які пришвидшують пубертат - Здоров’я

Подія: Тепер дівчатка дорослішають набагато швидше, ніж раніше. До такого висновку прийшли вчені з Копенгагенського університету в Данії, проаналізувавши 38 досліджень зі всього світу.

Об этом сообщает Футляр от виолончели


Деталі: За ключовий маркер дослідники обрали розвиток молочної залози. Вони довели, що з 1977 по 2013 роки статеве дозрівання пришвидшувалося на три місці кожні 10 років.


Науковці кажуть, що раннє статеве дозрівання може провокувати глобальна епідемія ожиріння. На думку дослідників, надмірна вага впливає на рівень гормонів в організмі. Вона викликає резистентність до інсуліну, що підвищує рівень естрогену. Саме цей гормон відіграє ключову роль у процесі статевого дозрівання. Але зайві кілограми — не єдина причина.


Велика кількість шкідливих речовин у навколишньому середовищі, таких як інсектициди ДДT і ДДE, також можуть пришвидшувати цей процес. Ще одним каталізатором можуть бути постійні стреси. Вважається, що стрес прискорює біологічний перехід до зрілості.


Раннє статеве дозрівання у майбутньому збільшує ризик виникнення раку, серцевого нападу, інсульту та може пришвидшити настання менопаузи.


За останніми даними, сьогодні статеве дозрівання у європейських дівчаток в середньому починається у 10 років, а в хлопчиків — на рік пізніше. Українських дівчаток проблема також стосується.


Коментарі: "Середній час настання менструального циклу у дівчаток в Україні — 12 років і 4 місяці, але зараз дівчатка розвиваються швидко, і менструація може початися вже в 11 років. Це нормально, а от якщо менструальний цикл почався до 9-10 років, то це вважається прискореним розвитком. Якщо місячних немає до 15-16 років, то потрібно показати дитину лікарю", — цитує 1+1 Аллу Білоченко, координаторку управління охорони здоров’я Житомирської держадміністрації за напрямом дитяча гінекологія.


Що було раніше: Науковці довели, що раннє статеве дозрівання впливає на психологічне здоров’я дівчат у дорослому житті. Вони вважають, що такі жінки більше схильні до депресії та психічних розладів.


Джерело статті: “https://expres.online/health/vcheni-nazvali-tri-klyuchovi-faktori-yaki-prishvidshuyut-pubertat”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя